Draudzes locekļu ievērībai!

Vasaras mēnešos ceturtdienas dievkalpojumi nenotiek.
2. jūlijā dievkalpojumu vadīs bīskaps Pāvils Brūvers.

Jūlijā pirms draudzes kancelejas apmeklējuma lūgums
sazināties ar draudzes priekšnieku Agri Eglīti vai Vili Kolmu
(sk. "Kontakti")

Tiksimies Cēsīs un vasarā!

Pieteikšanās: vita_avotina@inbox.lv, norādot cilvēku skaitu un vecumu.
 Viesu nama adrese: "Gaujaslīči", Dzirnavu iela 45, Cēsis. Karte.

“Kad Pēteris vēl runāja, redzi, spožs padebesis tos apēnoja, un pēkšņi balss no padebeša atskanēja: “Šis ir Mans mīļotais Dēls, uz ko man labs prāts, klausiet viņu!” Mt.17:1(5)8

Vasara ir iespēja vairāk laika pavadīt kopā ar ģimeni un draugiem. Būt sabiedrībā. Tas nozīmē veltīt ilgāku laiku komunikācijai. Taču tieši komunikācija bieži vien izrādās mūsu vājais punkts. Nevērība savstarpējā saskarsmē izraisa nesaskaņas, kas skar turpat vai visas dzīves jomas.
Mēs tik bieži neieklausāmies sacītajā. Kamēr vēl otrs runā, mēs jau gatavojam atbildi, lai pamācītu vai aizstāvētu savu viedokli. Iepriekš minētais teksts zīmīgi noslēdzas ar Dieva pamudinājumu: “Klausieties!

Līdzīgi kā Jēzus mācekļiem, kas kļuva par apskaidrošanas notikuma lieciniekiem, mūsu prāts ir aizņemts ar sava viedokļa formulēšanu un pie vajadzības arī tā aizstāvēšanu. Mums ir savi plāni un veids kā tos sasniegt; mēs zinām, ko un kāpēc gribam. Taču, Dievs saka: “Klausies!” Izrādās, tas nav tik vienkārši.

Pēteris vērsās pie Jēzus un sacīja: “Kungs, šeit mums ir labi, ja tu gribi, es šeit uzcelšu trīs teltis - vienu tev, vienu Mozum un vienu Elijam”. Kas par fantastisku ideju. Nedaudz fiziskas piepūles, ierastās rutīnas, un neviens vairs neiejaucas tavā rūpīgi veidotajā un sakārtotajā domu pasaulē. Lūk, lai Jēzus runā ar Mozu un Eliju! Tā ir ērta pozīcija – Dievam Dieva lietas, bet man savējās.

Manas lietas! Te arī atklājas nopietna attieksmes problēma, kas neizbēgami ved pie krīzes komunikācijā un attiecībās. Šī iemesla dēļ mēs ikdienā sastopamies ar neiecietību, agresiju, sāncensību, vienaldzību un apnicību. Tas skar ne tikai sadzīves līmenī. Vēl vairāk, tas nopietni iespaido mūsu attiecības ar Dievu – ar Mūžību!

Mūsu priekšstati par to, kas un kāds ir Jēzus, apslāpē Viņa sacīto mums. Šādi mēs labprātīgi apklusinām dzīvību radošo un uzturošo Vārdu. Dievs saka: “Pievērsiet man savu ausi un nāciet pie manis, klausieties un jūs būsiet dzīvi!” (Jes.55:3)

Jēzus mums ir dāvājis efektīvu līdzekli attiecību sakārtošanai. Tā ir lūgšana. Jēzus ir atstājis mums lietošanai Mūsu Tēvs lūgšanu. Tajā, cita starpā, ir sacīts: “Lai nāk tava valstība”. Šajā lūgumā mēs lūdzam pēc Dieva klātbūtnes, lai spētu uzklausīt un ticēt Viņa Svētajam Vārdam. Svētais Gars atdara mūsu ausis dzirdēt, uzklausīt Kristu, kas nāk mūsu vidū Evaņģēlija vēstī. Senie baznīcas tēvi zināja noslēpumu – raugoties uz Kristu un pielūdzot Viņu, mēs topam Viņa Gara pildīti un pārveidoti Dieva līdzībā.

Ap. Pēteris raksta: “Viņa dievišķais spēks mums ir dāvinājis visu mūsu dzīvībai un dievbijībai vajadzīgo... tālab mums ir dāvināti dārgi un diženi apsolījumi, lai jūs kļūtu dievišķās dabas līdzdalībnieki.” (2Pēt.1:3,4)

Vienīgi Kristus spēj mūs izraut no stāvokļa, kas šķeļ, grauj un beigās pazudina. Viņš mūs pievērš Tēvam un vienu otram patiesā interesē. Lasīt, pārdomāt Dieva vārdu un lūgt, nav tikai garīgās dzīves disciplīnas, tās mūs pārveido arī kā personas, kas spēj uzklausīt viena otru.

Pavadot laiku kopā ar saviem mīļajiem un draugiem, neaizmirsīsim veltīt laiku Dievam un draudzes kopībai. Kopībā ar Viņu mēs mācamies kopt sadraudzību savā starpā. Kas gan var būt labāks par sirsnīgām un labām attiecībām ar cilvēkiem mums apkārt? Dievs, kas ir bagāts žēlastībā, izrunā šo vārdu: “Klausiet!” Un vienīgi viņa žēlastībā mēs to spējam īstenot.

Lai mums visiem svētīta, skaista un izdevusies vasara!

на русском языке
:

Tezē lūgšanas
atsāksies septembrī
Lasi vairāk. Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī

katru svētdienu pēc dievkalpojuma.
Vasarā nenotiek

atsāksies rudenī
jauniesugertrude
@gmail.com