2021. gada 25. septembris
Rodrigo, Rauls
Nesekojiet citiem dieviem,
lai tiem kalpotu un zemotos,
nekaitiniet Mani ar saviem roku
darbiem sev pašiem par ļaunu.
(Jer 25:6)

Dievs, kas radījis pasauli un
visu, kas tajā, Viņš, Debesu un
zemes Kungs, nemājo cilvēku
celtos tempļos, un Viņu
neapkalpo cilvēku rokas, it kā
Viņam kā trūktu, Viņš pats dod
visiem dzīvību, elpu un visu.
(Apd 17:24–25)

E-pasts: guntars.dimants@gmail.com

Katra mēneša 2. svētdienā no 10.00 līdz 11.00 baznīcas priekšnamā (narteksā) draudzes locekļi var saņemt konsultācijas un atbalstu dažādu sociālo problēmu risināšanā. Uzzini vairāk, zvanot: 26331770 (Alda)

Zaļā Ceturtdiena

UltimaCeia-960x506

Šīs dienas vakarā mūsu Pestītājs Jēzus Kristus iestāda svarīgāko kristīgās Baznīcas sakramentu - Svēto Vakarēdienu. Caur maizes un vīna zīmēm mēs nu esam cienīgi saņemt paša Pestītāja Miesu un Asinis grēku piedošanai un mūžīgajai dzīvībai. Svarīgi saprast, ka caur šo vissvētāko Sakramentu mēs tiekam pielīdzināti mūsu Pestītājam pēc miesas un asinīm; mūsu miesa tiek sagatavota Augšāmcelšanās dienai.

Svētais Vakarēdiens norāda uz cilvēces pestīšanu, kas tai dāvāta Dieva žēlastībā un beznosacījuma mīlestībā. Kā pretstatu tam, Zaļās ceturtdienas evaņģēlijs izceļ Jūdas Iskariota nodevību, kurš aiz ļaunas, velna pārņemtās sirds un mantkārības, nodod Kristu jūdu rokās tiesāšanai uz nāvi. Tas aizvien mums atgādina, cik ļauna un nekontrolējama ir grēka vara pār cilvēka dabu, ja to nesatver un neizglābj Dievs.

Lielā Piektdiena

big_59511

Lielā Piektdiena ir mūsu Kunga Ciešanu un Nāves diena. Šis ir visnopietnākais dievkalpojums kristīgajā Baznīcā, kas ļoti atšķiras no visiem pārējiem dievkalpojumiem.

Lielā Piektdiena ir piepildīta ar traģiskiem, bet cilvēces pestīšanai nozīmīgiem notikumiem. Tie sākas ar Jēzus lūgšanām Ģetzemanes dārzā, kam seko Viņa apcietināšana un mācekļu gļēvulīgā bēgšana. Jēzu ved gan garīgās, gan laicīgās varas priekšā. Viņu netaisnīgi apsūdz, sist, pazemo un beidzot notiesā uz nāvi pie krusta. Lai ikviens varētu būt klātesošs šajos notikumos, Lielās Piektdienas dievkalpojumā draudzei tiek lasīts Kristus ciešanu stāsts no Evaņģēlija, kur Kristus lomu uzņemas mācītājs, bet pārējo darbības personu teikto lasa no draudzes izraudzīti cilvēki.

Lieldienu nakts vigīlija

DSC02041a_31

Lieldienu nakts ir būtiskākā nakts cilvēces vēsturē, jo tajā notiek pāreja no nāves dzīvībā. Šajā naktī kristīgā draudze svin Lieldienu vigīlijas dievkalpojumu, nomodā sagaidot sava Kunga un Pestītāja Jēzus Kristus augšāmcelšanos.

Dievkalpojums sākas ar ugunskuru baznīcas priekšā, kas simbolizē naktssardzi. Pie ugunskura iedegšanas mācītājs saka lūgšanu: «Dievs, Tu kas caur Tavu Dēlu, kas ir patiesais Stūrakmens, esi saviem ticīgajiem atklājis spožumu, kas nāk no Tavas godības uguns, dod šai Lieldienu jaunajai ugunij Tavu svētību, un liec tai mūsos iedegt ilgas uz debesu labumiem, lai šķīstītām sirdīm reiz nokļūstam tur, kur deg Tavas mūžīgās godības uguns.»