2020. gada 25. novembris
Vārdadienas:
Kate, Katrīna, Katrīne, Trīne, Kadrija
Jūs dzerat no vīna kausiem un
labākajām eļļām svaidāties – vis
nesērojat, ka Jāzeps sagrauts!
(Am 6:6)

Mudini šā laika bagātos,
lai viņi nav augstprātīgi un
neliek cerību uz bagātību, kas
ir nedroša, bet lai paļaujas uz
Dievu, kas visu mums bagātīgi
sagādā mūsu priekam.
Liec viņiem darīt labu, lai viņi
kļūst bagāti labos darbos, lai ir
augstsirdīgi un devīgi, tā sakrājot
sev stingru pamatu nākamībai,
lai tādējādi dzīvotu īstu dzīvi.
(1Tim 6:17–19)

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00
Ceturtdienas dvk novembrī nenotiek

Tezē svētbrīdis

sestdienās 19.00
Uzzini vairāk >>
Novembrī nenotiek

Iesvētību kurss
trešdienās 19.00
baznīcas mazajā zālē
Uzzini vairāk >>

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213
Pieņem trešdienās un
piektdienās no 11.00 līdz 13.00

Valdes priekšsēdētājs
Agris Eglītis
E-mail: agris.eglitis@gmail.com
Tālr. +371 26330046
Pieņem ceturtdienās
no 15.00 līdz 18.30

Konsultācijas un atbalstu

sociālo problēmu risināšanā
iespējams saņemt katra mēneša
2. svētdienā no 10.00 līdz 11.00 baznīcas priekšnamā (narteksā)

Tālr. 26331770 (Alda)

Vasaras nometne 2019

DSC04528_28

Mūsu draudzes ikgadējā nometne arī šovasar notika “Gaujaslīčos” – gleznainā Vidzemes dabas stūrītī pie Gaujas. Bija prieks par to, ka šoreiz vasaras nometnē piedalījās lielāks draudzes locekļu skaits, nekā jebkad agrāk. Kuplāks bija arī jauniešu pulciņš. Par viņu labsajūtu rūpējās un dažādas aktivitātes organizēja un vadīja draudzes jauniešu grupas vadītāja Ilze Gailīte.

Nometnes moto: ,,Tāpat kā mēs esam viens, lai viņi ir pilnīgā vienībā." (Jņ. 17:22-23), noteica mērķi: būt vienotiem ticībā un lūgšanās Dievam, kā arī sadzīviskos pasākumos – sadraudzībā, sarunās, sporta un galda spēlēs, muzicēšanā un āra aktivitātēs –, lai tuvāk un labāk iepazītu vienam otru.  Mācītāja Guntara Dimanta un evaņģēlista Tāļa Freimaņa nolasītās lekcijas klausītājiem ļāva skaidrāk saskatīt vardarbības un grēka saikni, izprast grēksūdzes atbrīvojošo un dziedinošo iedarbību, tādejādi padziļinot izpratni par Kristus krusta pestījošo nozīmi katram no mums. Kā vēlāk uzsvēra Tālis: “Atgriešanās pie Vienprātības grāmatas luteriskās mācības par privātbikts īstenošanas nepieciešamību vismaz reizi gadā, iespējams, dažiem bija zināma atklāsme. Tomēr iepriecināja klausītāju izteiktais nodoms par to domāt un praktizēt.”

Svētās Ģertrūdes diena

17. martā pēc dievkalpojuma ar muzikāliem priekšnesumiem un dzejas lasījumiem atzīmējām mūsu draudzes svētās aizgādnes – Sv. Ģertrūdes dienu.

Pasākums iesākās ar draudzes kora diriģenta un Lutera Akadēmijas docenta Viļa Kolma priekšlasījumu. Dažos teikumos pieminējis ceļinieku aizgādni Sv. Ģertrūdi no Nivelles, kuras vārdā nosaukta mūsu draudze un kuras dzīves stāsts ir lasāms draudzes mājaslapā, Vilis klātesošos iepazīstināja ar citu Sv. Ģertrūdi – ievērojamo 13. gadsimta teoloģi un mistiķi, kura tiek dēvēta par Svēto Ģertrūdi Lielo. Viņa jau piecu gadu vecuma sākusi iet klostera skolā un vēlāk ieguvusi ļoti labu izglītību. Sv. Ģertrūde Lielā ir vairāku nozīmīgu teoloģisku darbu autore, tostarp “Garīgie vingrinājumi” un “Dievišķās labvēlības vēstnesis”. Būdama mūķene, viņa piedzīvojusi arī Dieva atklāsmes. Jau Viduslaikos, ilgi pirms Lutera Reformācijas, Sv. Ģertrūde Lielā izcēlusi Dieva mīlestību – ka Dieva mīlestība ir visas esamības iemesls, ka Tēva, Dēla un Svētā Gara mīlestības savienībā un dinamikā notiek radīšana un visa radītā uzturēšana. Mūsu perspektīva ir nokļūt atpakaļ Dieva klātbūtnē, un tieši šādā nozīmē Sv. Ģertrūde Lielā skatīja pestīšanu Kungā Jēzū Kristū – kā atgriešanos Dieva mīlestībā. Viss iziet no Dieva, un viss tiecas atpakaļ uz Viņu.

Vasaras nometne 2017


Vieta, kur gribas atgriezties. Tādi ir “Gaujaslīči” – slaidu priežu ieskautais viesu nams, ko apsaimnieko mācītājs Artis Eglītis ar dzīvesbiedri Helēnu. Arī mēs atgriezāmies, lai augusta pirmo nedēļas nogali pavadītu draudzes kopībā, baudot apkārtējās dabas jaukumu un viens otra sabiedrību.

Draudzes otrās vasaras nometnes moto bija: “Lai jums būtu dzīvība un būtu pārpārēm”. Kā izteicās nometnes dalībniece Anita: “Nu kur vēl labāku saukli var izdomāt!” Programmā bija lekcijas, diskusijas, dievkalpojums, svētbrīži, Tezē lūgšana, radošā darbnīca, pārgājiens un atpūta pie Raiskuma ezera, kā arī filmu vakars.

Lekciju “Dzīvība pārpārēm” lasīja mācītājs Guntars Dimants, “Žēlastības līdzekļi un dzīvība” – teologs Edmunds Vizla un “Par pēdējām lietām un dvēseli” evaņģēlists Tālis Freimanis. Lektori savos priekšlasījumos gan atgādināja daudziem jau zināmu informāciju, gan pastāstīja vēl nezināmas lietas.

Vasaras nometne 2016


1.-3. jūlijā, pašā vasaras plaukumā, „Gaujaslīčos”, Cēsīs, norisinājās mūsu draudzes vasaras nometne.

Atpūtas kompleksā "Gaujaslīči", kas atrodas Cēsu pilsētas nomalē Gaujas senlejas krastā, jau vairākus gadus saimnieko mācītājs Artis Eglītis ar sievu Helēnu. Neatlaidīgi strādājot, viņi pārvērta nolaisto un piesmakušo kādreizējās sanatorijas ēku par jauku atpūtas stūrīti, ideāli piemērotu draudžu nometņu un citu pasākumu rīkošanai.

Ērti izvietojušies mums atvēlētajās istabiņās, sapulcējāmies gaišā ēdamtelpā, kur ar lūgšanu un dziesmām atklājām mūsu draudzes pirmo vasaras nometni. Un tad, Dievam pateicību pienesuši, sēdāmies pie galda, lai baudītu Helēnas sarūpēto vakariņu mielastu. Un tas patiesi bija mielasts: vārīti jaunie kartupelīši, sautēti vistu stilbiņi, desiņas, dārzeņu salāti, garda ķiploku mērce un, uzkodām, sulīgs arbūzs.

Jaunā Svētās Ģertrūdes draudze tiekas Ziemassvētku eglītē

Svētdien, 27. decembrī, uzreiz pēc dievkalpojuma Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes locekļi pulcējās baznīcas Mazajā zālē uz draudzes Ziemassvētku eglīti, lai sveiktu viens otru Kristus dzimšanas svētkos, baudītu dzejoļu lasījumus, kora dziesmas un pašu sarūpētos gardumus.

Pasākums sākās ar mācītāja Guntara Dimanta svētku sveicienu visiem sanākušajiem un turpinājās ar Velgas Gailītes sirsnīgo, pašas sacerēto dzejoļu lasījumiem, kurus papildināja kora vadītāja Viļa Kolma atskaņotie klavierskaņdarbi, kas uzbūra īstu svētku noskaņu. Savukārt draudzes koris priecēja klātesošos ar Ziemassvētku dziesmām, izpildot tās gan kanonā, gan daudzbalsīgi, gan kopā ar solistu Guntas un Viļa dziedājumiem. Jauko priekšnesumu iespaidā izskanēja aicinājums arī pārējiem draudzes locekļiem savus talantus „neturēt zem pūra”.

Jautrā Ģertrūde" Ropažos


Jau trešo gadu pēc kārtas Latvijā norisinās Draudžu labdarības turnīrs volejbolā, kas pulcē kristīgo draudžu volejbola spēlētājus, lai kopīgiem spēkiem sniegtu finansiālu atbalstu kādai organizācijai vai ģimenei.

Pirmajā turnīrā iegūtie līdzekļi tika nodoti Lažas speciālajai internātpamatskolai sporta inventāra iegāde. 2014. gada turnīra dalībnieki finansiālo palīdzību sniedza Talsu novada Strazdes bērnu namam. Savukārt šogad visi turnīrā iegūtie līdzekļi tiks nodoti Ropažu novada pašvaldības multifunkcionālajam centram.

Ziņu par iespēju piedalīties  labdarības turnīrā saņēmu pa e-pastu nedēļu pirms tā norises. Lai gan laika bija atlicis gaužām maz, nolēmu pamēģināt izveidot komandu, kas turnīrā pārstāvētu mūsu draudzi.  Un ar Dieva palīgu izdevās! Lūk, mūsu komanda „Jautrā Ģertrūde” (šādi mēs to nosaucām): Gunta (kapteine), Gundars, Andris, Agris, Artis un Dāvis.

Diakonijas grupu sadraudzība Dubultos


3. jūlija mūsu draudzes diakonijas darbinieki viesojās Jūrmalā, pie Dubultu Evaņģēliski luteriskās draudzes. Šo braucienu diakonijas grupas vadītāja Dzintra kopā ar mācītāju Guntaru Dimantu plānoja jau pavasarī. Šoreiz mēs devāmies uz Dubultiem ne tikai, lai sagādātu iepriecinājumu mūsu diakonijas aktīvistiem, bet arī lai iepazītos ar turienes diakonijas grupas dalībniekiem.

Sakāpuši Hertas sarūpētajā ērtajā mikrobusiņā, dodamies ceļā. Aiz logiem ātri paslīd šosejas malās sabūvētie tirdzniecības centri un lepnās Jūrmalas savrupmājas, un te jau tas ir - iespaidīgais Dubultu baznīcas zvanu tornis, kas augstu paceļas virs kuplajām koku galotnēm. Bet vispirms nobraucam pie jūras. Cik patīkami pēc trokšņainās pilsētas steigas ieklausīties rāmajā jūras elpā un iegremdēt kājas siltajās jūras smiltīs!

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES
EVANĢĒLISKI LUTERISKĀ DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468
Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita_avotina@inbox.lv
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »