2019. gada 23. oktobris

LV-1001

Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale

Fotoalbums

Ar savu lekciju “Kristīgās ticības raksturojums” uzstājās arī teologs Edmunds Vizla, kurš pēc lekcijas spēja atbildēt uz tādiem Iesvētību kursa dalībnieku jautājumiem, kā, piemēram, kāpēc Lieldienas tiek svinētas mainīgos datumos, kā arī par to, kā pareizi izprast jēdzienu iedzimtais grēks.

Praktiskajā nodarbībā abām Iesvētību kursa grupām tika dots uzdevums prezentēt savu izpratni par Lūkas evaņģēlijā (15:11-15:32) lasāmo Jēzus līdzību par pazudušo dēlu. Lai gan abas grupas izvēlējās dažādus izpausmes veidus, attiecīgi – etīdi un argumentētu prezentāciju, tika atrasti kopsaucēji par to, ka dažādās dzīves situācijās cilvēka prāts un rīcība var itin viegli pārkāpt Dieva baušļus, un ka Bībeles teksti ir dziļi un prasa ļoti rūpīgu analizēšanu.

Pēc lieliskām ēdienreizēm un pastaigām dzestrajā meža gaisā notika Taizé lūgšana, kas dalībnieku vidū raisīja ziņkāri, jo par šo meditatīvo lūgšanas veidu, kas radies Francijā ap 1949. gadu, daudzi dzirdēja pirmoreiz, taču neskatoties uz to, atmosfēra Taizé lūgšanas laikā bija ļoti saviļņojoša.

Kad dienas plāns bija izpildīts, draudzīgā atmosfērā, ap divdesmit cilvēku lielā kompānija, kura piedalījās šajā nedēļas nogalē, baudīja viens otra klātbūtni, spēlējot spēles, skatoties filmu, ejot pirtī vai daloties stāstos par dažādām dzīves pieredzēm, kas nenoliedzami Iesvētību kursa dalībniekiem ļāva vēl vairāk satuvināties vienam ar otru, ar grupu vadītājām, kā arī ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu, kurš laipni atbildēja uz visiem individuālajiem jautājumiem, gan par lekcijās dzirdīto, gan par organizatoriskiem jautājumiem kursa kontekstā.

Svētdien, ap pusdienlaiku, kad bija noklausīta mācītāja G. Dimanta filozofiskā rakstura uzruna “Pa kuru ceļu?”, Iesvētību kursa dalībnieki jau dabā varēja izvēlēties pa kuru ceļu doties mājup. Lai gan kopā tika pavadīta nedaudz vairāk kā diennakts, tomēr piesātinātā un notikumiem bagātā programma ļāva iepazīt un uzzināt daudz jauna, kas dos nenovērtējamu ieguldījumu turpmākajā dzīvē.