2020. gada 7. augusts
Alfrēds, Madars, Fredis
Kungs atkal mierinās Ciānu.
(Zah 1:17)

Viņš mūs izglāba no drošas
nāves – un glābj arī tagad, uz
Viņu mēs liekam savu cerību.
(2Kor 1:10)

Atsāksies septembrī

Jāņa Kristītāja dzimšanas diena

Jānis, uzsākot sludināšanu, aicina uz atgriešanos no grēkiem. Proti, viņš norāda, kā šodien bieži tiek sacīts, uz sistēmisku problēmu. Kamēr netiek mainīta sistēma, ikviens uzlabojums neizbēgami noved pie nepilnīga rezultāta. Esošā kārtība sevī slēpj kļūdu, ko Bībeles valodā dēvē par grēku. Grēkot nozīmē netrāpīt mērķī, jeb nonākt nepareizajā vietā. Kamēr tas attiecas tikai uz ekonomiku vai politiku, ar to var kaut kā sadzīvot. Taču kad to attiecinām uz dzīvi, tad garām nodzīvotais laiks vairs nav tas pats, kas neveiksmīgi paņemts kredīts vai nepiepildītas cerības vēlēšanās. Tā ir tava un mana dzīve. Vienreizēja un unikāla. Atzīt šo aplamību un uzsākt reformu var tikai zinot, ka tas, kura rokā ir tavs laiks, ir pret tevi žēlsirdīgs. Dieva žēlsirdība rada telpu, kurā ikviens var bez bailēm atzīt savu nepilnību un kopā ar Viņu uzsākt dzīves virziena korekciju. Lai tas notiktu, mums ir jāpievēršas Dievam, tas ir, Viņa Dēlam. Jēzus ir iemiesota Dieva klātbūtne – patiess cilvēks un patiess Dievs. Šis ir otrs Dieva žēlsirdības aspekts.

Jānis mūs ved pie Jēzus, kura vārds tulkojumā nozīmē Kungs ir pestīšana. Savā žēlsirdībā Dievs ne tikai mūs pieņem, bet arī atklāj mērķi, uz ko virzīt dzīvi. Viss, ko vien var sacīt par cilvēku un Dievu, ir atklāts Jēzū. Lai mēs iemācītos būt pareizās attiecībās ar līdzcilvēkiem un Dievu, mums ir jāseko, jāuzticas Kristum. Apustulis Pāvils raksta: “Būdami Dieva mīļotie bērni, dariet tāpat kā viņš un dzīvojiet mīlestībā, kā Kristus mūs ir mīlējis” (Ef.5:1,2). Dariet tāpat kā viņš, jeb citiem vārdiem sakot, atdariniet viņu. Dzīves virziena maiņa nozīmē modelēt savu rīcību pēc Dieva gribas, meklējot laimi nevis centienos apsteigt citus un kurnēt, kad citi tevi apsteiguši un laupījuši laimi, bet kārojot pēc Dieva neizsmeļamās mīlestības. Dieva pilnībā nav deficīta, līdz ar to nav arī sāncensības un skaudības.

Jāņa Kristītāja diena ir atgādinājums Dieva lielajai žēlsirdībai uz mums. Tā ir kā gaisma, kas atspīd tumsā un uzvar to. Jēzus sacīja: “Es Esmu pasaules gaisma” (Jņ.8:12). Jāņa diena līdz ar visu dabu norāda uz patieso gaismu, kas sniedz dzīvību. Mums ir dāvāta žēlastība būt šīs gaismas dalībniekiem!