2021. gada 25. septembris
Rodrigo, Rauls
Nesekojiet citiem dieviem,
lai tiem kalpotu un zemotos,
nekaitiniet Mani ar saviem roku
darbiem sev pašiem par ļaunu.
(Jer 25:6)

Dievs, kas radījis pasauli un
visu, kas tajā, Viņš, Debesu un
zemes Kungs, nemājo cilvēku
celtos tempļos, un Viņu
neapkalpo cilvēku rokas, it kā
Viņam kā trūktu, Viņš pats dod
visiem dzīvību, elpu un visu.
(Apd 17:24–25)

E-pasts: guntars.dimants@gmail.com

Katra mēneša 2. svētdienā no 10.00 līdz 11.00 baznīcas priekšnamā (narteksā) draudzes locekļi var saņemt konsultācijas un atbalstu dažādu sociālo problēmu risināšanā. Uzzini vairāk, zvanot: 26331770 (Alda)

Lai jūsu gurni ir apjozti un jūsu lāpas degošas!
(Lk 12:35)

06 Plkst. 19.00
Zvaigznes diena - Epifānija
Janvāris

Dievkalpojumos ir laipni aicināti visi, kam nav noteikta pašizolācija un nav jūtamu elpceļu slimības pazīmju. Pirms ienākšanas dievnamā ir jādezinficē rokas. Esot dievnamā, jālieto mutes un deguna aizsegs un jāievēro 2 metru distancēšanās starp dažādu mājsaimniecību piederīgajiem. Uzzini vairāk >>

Svētdienas skolas nodarbības līdz turpmākajam paziņojumam notiek attālināti.
Nodarbību materiāli >>

Es nemiršu, bet dzīvošu un sludināšu Tā Kunga darbus.
(Psalms 118:17)

Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes ev. lut. draudzes

Kapusvētki

Svētdien, 8. augustā, plkst. 14.00, Otro meža kapu kapličā

Aizgājušo piemiņas dievkalpojumu vadīs mācītājs Guntars Dimants

Pirms dievkalpojuma iespējams iesniegt tuvinieku vārdus pieminēšanai

Klusums ar dziļāku nozīmi

Lasījums no Lūkas evaņģēlija 2:1-14 >>

Baptism-of-Christ-Icon1

Ir pienācis Ziemsvētku vakars. Kristus dzimšanas svētki ir klāt! Taču šogad tie ir citādas noskaņas apvīti. Lai arī esam sagatavojuši dāvanas, un arī svētku galdam viss sarūpēts, tomēr kaut kas nav kā ierasts. Es to aprakstītu kā savādu klusumu, ko nojauš, uztver tikai sirds. Svētku priecīgo, gaišo noskaņu caurauž neziņa, satraukums, dusmas, bet kādiem – pat zaudējuma sāpes. Tā ir kā izolējoša kārta, kas slāpē ierasto svētku atmosfēru.

Bet vai Ziemsvētkiem piederīgais prieks ir tik pašsaprotams? Kā jau būsim pamanījuši, ieradumiem līdzejošās noskaņas mēdz būt subjektīvas. Ja nu ar šo svētku noskaņu ir līdzīgi? Pirmā doma, kas ienāk prātā, ir noliedzoša – tā nevar būt! Kas par muļķīgu jautājumu? Bet nesteigsimies ar secinājumiem. Jēzus dzimšanas stāsts ir apvīts ar līdzīgu klusumu.

Marijai dzemdības varēja sākties kuru katru dienu, bet tas nav arguments. Romas ķeizara pavēle nav apspriežama, visiem jāierodas savās dzimtajās pilsētās. Jāzepam un Marijai priekšā stāvēja grūts un neziņas pilns ceļš. Nonākot Betlēmē, izrādījās, ka mājvietās visas dzīvojamās telpas aizņemtas. Kur sagatavot vietu bērna dzimšanai? Vienīgā vieta ir kūtī, un bērna guļvieta ir lopu sile. Tas pavisam noteikti ir labāk nekā uz lauka, bet vai tā tam bija jānotiek. Vai tā to iztēlojās Marija un Jāzeps? Droši vien nē, bet tā tas notika. Jēzus piedzima šādā savādā klusumā.

Bet kā ar eņģeļu vēstījumu?! Vai tas nav debesis satricinošs slavinājums un gaviles? Lai cik tas nebūtu neparasti, bet to dzirdēja tikai gani uz lauka. Tie nebija tālu no kūtiņas, jo jau pēc brīža tie skatīja jaundzimušo, viņa māti un Jāzepu. Te būtu vietā Marijas vai Jāzepa jautājums: “Kas noticis? Kas tās par balsīm, kas pieskandināja visu apkārtni?” Eņģeļu kora vēstījumu tiem pasludināja gani un gan jau klusiņām, lai neizbiedētu jaundzimušo.

Vai tas nav zīmīgi? Jēzus dzimšanas stāsts ir tik vienkāršs, ka tam tiešām ir maz sakara ar to kņadu, kas parasti piederas Ziemsvētkiem. Acīmredzot līdz priekam var nonākt, tikai ieraugot notikuma nozīmīgumu. Tieši tā, nozīmi, nevis faktus. Kad mēs raugāmies uz cilvēku, ko mīlam, mums nav svarīgas viņa/viņas dzimšanas detaļas, bet gan tas, ko šī persona ir ienesusi mūsu dzīvē. Bērna piedzimšana ir labs piemērs, tā uz visiem laikiem izmaina vecāku dzīvi. Rūpes par bērnu nav atpūta palmu ēnā ar kokteiļa glāzi rokā. Tās ir negulētas naktis un daudz jautājumu. Un tomēr, tie ir svētki, ko spēj sadzirdēt un svinēt mīlestībā degoša sirds. Jēzus piedzimšanas notikuma prieku var sadzirdēt un piedzīvot, tikai ieraugot šī bērna dzīves nozīmīgumu. Viņa dzimšana un dzīve izmainīja pasauli tik ļoti, ka ir grūti iedomāties, kāda tā būtu bez viņa. Jā, kāda būtu mana un tava dzīve. Šis laiks ir mums Dieva dāvātā iespēja šaubu, neziņas, baiļu un zaudējuma klusumā sadzirdēt to, ko juta, sadzirdēja ar sirdi Marija, Jāzeps un gani – Dievs ir mūsu vidū! Lai tas kļūtu par patiesu iemeslu svētkiem un gavilēm!

Lai kāds būtu klusums, tam ir nozīme. Ziemsvētku evaņģēlijs mums to atklāj. Šī ir tā nakts, kad varam līdz ar ganiem, apsēsties līdzās Marijai un Jāzepam un uzlūkot Jēzus bērnu – mūsu Glābēju. Mums ir dots liels apsolījums – ikviens, kas nāk pie tā, kas dzimis Betlēmē, sastopas ar Dievu. Sastapšanās un uzticēšanās Jēzum ļauj mūsos dzimt kam stiprākam, drosmīgākam, laimīgākam, laipnākam un svētākam - mīlestībai. Tieši mīlestība ļauj vienmēr un jebkuros apstākļos dzirdēt un skatīt to, kas citādi acīm un ausīm apslēpts – skatīt Dieva godības gaismu ikdienas, dzirdēt eņģeļa vēsti, kas liek priekā iedegties sirdij par bērnu, kurš dēļ mums dzimis, piedzīvot viņa mīlestības spēku, kas ļauj redzēt, cik ļoti esam mīlēti un kādus upurus tas ir prasījis. Kāds Dieva bagātības un gudrības, un atziņas dziļums! Ikviens, kas uzņem šo mīlestības vēstnesi atrod mieru, kas pārspēj jebkuru sapratni.

Āmen.

Svētītus Kristus dzimšanas svētkus!