25. maijā plkst. 19.00

Debesbraukšanas dievkalpojums

2. jūnijā no 18.00 līdz pusnaktij
Baznīcu nakts
Koncerti, ekskursijas latviešu un krievu val., jautras nodarbes bērniem

4. jūnijā plkst. 11.00
Vasarsvētku dievkalpojums

11. jūnijā pēc dievkalpojuma
Draudzes kopsapulce
Draudzes priekšnieka atskaite par draudzes saimniecisko dzīvi 2016. g.

Fotoalbums "Kristību / Iesvētību dievkalpojums"

Kristību/Iesvētību dievkalpojumā, 21. maijā, mūsu draudzei piepulcējās deviņpadsmit jauni kristieši, kas šim svinīgajam notikumam gatavojās vairāk nekā trīs mēnešus, apgūstot Kristīgās ticības pamatus Iesvētību kursa nodarbībās.

Fotoalbums
Mātes diena mūsu draudzē

Šodien mums bija liels prieks savā draudzē uzņemt Evitu Zālīti – operdziedātāju un četru bērnu audžumāmiņu, kas dievkalpojumā priecēja mūs ar brīnišķīgu dziedājumu un piedalījās Mātes dienai veltītajā sadraudzībā, daloties audžumammas pieredzē un aicinot arī citus uzdrīkstēties pieņemt savās ģimenēs bez vecāku gādības un mīlestības palikušos bērnus.

Debesbraukšana

"Kad viņš tos svētīja, notika, ka viņš attālinājās no tiem un tika pacelts debesīs. Tad tie viņu pielūdza un ļoti priecīgi atgriezās Jeruzālemē, un pastāvīgi bija templī, slavēdami Dievu." (Lk.24:51-53)

Lūkas evaņģēlijs iesākas un noslēdzas
ar priecīgām ziņām. Jēzum dzimstot, eņģelis saka: “Nebīstieties, jums šodien Dāvida pilsētā ir dzimis Pestītājs, kas ir Kristus, Kungs!"1, un noslēgumā mēs redzam mācekļus, kuri, atvadījušies no sava Kunga, ar lielu prieku atgriežas Jeruzālemē. Pirms pacelšanās debesīs, Jēzus apsola mācekļiem Svētā Gara spēku, kas viņus darīs par lieciniekiem, par Dieva valstības nesējiem.2

"Pat ja iešu pa nāves ieleju, ļaunuma nebīšos, jo tu esi ar mani, tavs zizlis un spieķis drošina mani.”
*

Kad dziesminieks Dāvids saka – pat ja iešu pa nāves ieleju – ar to viņš nedomā kādu ekskluzīvu notikumu. Proti, it kā nāve būtu kāda pēkšņa traģēdija uz visādi citādi mierpilnās cilvēces kultūras fona. Patiesībā viss ir daudz sarežģītāk. Šī Dāvida dziesma apraksta cilvēka dzīvi, kur patiesā drošība un miers ir rezultāts apzinātai un iepazītai Dieva klātbūtnei. Visādi citādi, šī pasaule ir pilna apdraudējumu, un nāve ir kā neatņemama tās sastāvdaļa. Turklāt, Dāvids te nemin nāvi kā bioloģisku neizbēgamību, bet drīzāk kā kulmināciju cilvēku realizētajai skaudībai un sāncensībai, un naidam, kas no tām izriet. Tādēļ miers un patvērums nav rezultāts cilvēku politiskajām, ekonomiskajām vai militārajām aktivitātēm. Tā ir “izkāpšana” no esošās lietu kārtības, ļaujot sevi apņemt Dieva mīlestībai. To pieredz tikai tie, kas seko Dievam kā ganāmpulks seko savam ganam vai mācekļi – savam skolotājam. Tā ir pārvērtība, kas iesākas cilvēka sirdī. Pravietis Jesaja to salīdzina ar sastapšanos ar gaismu, kurā pēkšņi visu ieraugi pavisam citām acīm. “Tauta, kas staigā tumsā, redzēs varenu gaismu, tumsības zemes mītniekiem atspīdēs gaisma” (Jes.9:1)

* Ps. 23:4

Vasaras nometne

"Gaujaslīčos", Cēsīs
4.
6. augustā

Tezē lūgšanas

notiek piektdienās

plkst. 18.00

Ieeja
no Cēsu ielas
Lasi vairāk. Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī facebook.com

katru svētdienu pēc dievkalpojuma.
Tēma: Mateja Evaņģēlijs

notiek sestdienās 16.00
jauniesugertrude
@gmail.com