2024. gada 24. jūlijs
Vārdadienas:
Kristīna, Kristīne, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Jo Kungs svaidījis mani
mierināt visus sērotājus. Manu
dvēseli atveldzē, vada mani pa
taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ.
Jes 61:1, 2

Lai augsti teikts ir Dievs un
mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs,
līdzjūtības Tēvs un iepriecinājuma
Dievs, kas mūs iepriecina visās
mūsu ciešanās, lai arī citus,
kas nonākuši ciešanās, mēs varētu
iepriecināt ar to iepriecinājumu, ar
kādu Dievs mūs pašus ir iepriecinājis.
2Kor 1:3–4

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
Ceturtdienas dievkalpojumi
vasaras laikā nenotiek


Bībeles stunda
svētdienās pēc dievkalpojuma

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītāji

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@gmail.com
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Tālis Freimanis
E-pasts: talis.f@tvnet.lv
Tālr.: +371 29608801

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213Meklējot jaunumus

To apstiprina Jēzus sacītais: “kā tas bija Noas dienās, tā arī būs Cilvēka Dēla dienās: ēda, dzēra un precējās...” (Lk.17:26) Mūs interesē viss, kas skar un ietekmē mūsu ikdienu. Mēs gribam būt informēti par to, kas jauns mūs sagaida, ko dara citi.

Bet vai nav tā, ka patiesībā visā, kam tik kāri cenšamies sekot līdzi pietrūkst jaunuma elementa? Nav šaubu, mainās personas, notikumu ģeogrāfiskā atrašanās vieta, bet notiekošā būtība ir nemainīga. Kā to labi ir izteicis ķēniņš Sālamans: “Kas ir jau bijis, tas atkal būs, un, kas ir jau noticis, tas atkal notiks - nekā jauna nav zem saules.” (Māc.1:9)

Mēs instinktīvi meklējam kaut ko jaunu, bet mūsu radīto lietu kārtībā nekā jauna nav. Mēs piedzimstam un kādā brīdī aizejam. Lai kas notiktu starp šiem diviem lielajiem notikumiem, tajā nav nekā jauna. Vai tas nav viens no garlaicības, apnicības un izmisuma izšķirošajiem iemesliem? 

Kaut kas jauns un nedzirdēts ir atrodams vienīgi ārpus mums pašiem. Ja ir kādi ievērības cienīgi darbi, tad tie ir Dieva darīti. Viņš nemitīgi rada, uztur un vairo dzīvību – tā ir neizsīkstoša un radoša dinamika, ko neierobežo iznīcība.

Adventa laiks liek pievērsties šim jaunumam. Tas atgādina par kādu izšķirošu faktoru, ko savā nīcīgajā un ierobežotajā dzīvē esam atstājuši novārtā. Mūsu dzīves dinamika ir iespējama vienīgi, esot nemitīgā saiknē ar Dievu, meklējot un taujājot pēc patiesas dzīves – dzīvības.

Kas tajā ir tas jaunais, nedzirdētais? Tā ir Dieva ienākšana mūsu iznīcībā, topot mums līdzīgam. Šī pilnīgā atklāsme iesākas Betlēmē un rod piepildījumu Lieldienas rītā. Jēzus piedzimst kā ikviens no mums, bet viņa dzīve nenoslēdzas ar nāvi, bet ar dzīvību – godības spožumā.

Lūk, nedzirdēts jaunums, kaut kas nebijis! Mūsu Kunga dzīve ir piepildīta ar mīlestību un paklausību Tēvam. Tās ir uzticības pilnas attiecības, kas uzvar nāvi un ceļ gaismā dzīvību. Šo mīlestības un dzīvības saikni, Dievs atklāj mūsu dēļ. Lai mēs varam dzīvot uz nemitīga jaunumu fona kā ir sacīts: “Kunga žēlastība nebeidzas, nav galā viņa žēlsirdība, tās ir jaunas ik rītu!” (Raudu dz.3:22,23)

Dieva žēlastība ir drošais pamats, uz kā kopā ar Kristu būvēt katru jaunu dienu, un tam būtu jāpievērš vislielākā uzmanība. Vislielākais deficīts – mīlestība, piedošana un žēlastība – ir atrodamas Bībelē, dāvātas Svētajā Kristībā un nemitīgi pasniegtas Svētajā Vakarēdienā.

‍Adventa laiks sniedz jaunas iespējas. Dievs mūs atkal no jauna aicina pievērsties kam patiesi jaunam un nezūdošam – dzīvei kopībā ar Viņu!

Svētītu Adventa laiku!

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS
RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468

Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita.avotina2@gmail.com
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »