2024. gada 24. jūlijs
Vārdadienas:
Kristīna, Kristīne, Krista, Kristiāna, Kristiāns
Jo Kungs svaidījis mani
mierināt visus sērotājus. Manu
dvēseli atveldzē, vada mani pa
taisnības ceļiem Sava Vārda dēļ.
Jes 61:1, 2

Lai augsti teikts ir Dievs un
mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs,
līdzjūtības Tēvs un iepriecinājuma
Dievs, kas mūs iepriecina visās
mūsu ciešanās, lai arī citus,
kas nonākuši ciešanās, mēs varētu
iepriecināt ar to iepriecinājumu, ar
kādu Dievs mūs pašus ir iepriecinājis.
2Kor 1:3–4

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
Ceturtdienas dievkalpojumi
vasaras laikā nenotiek


Bībeles stunda
svētdienās pēc dievkalpojuma

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītāji

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@gmail.com
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Tālis Freimanis
E-pasts: talis.f@tvnet.lv
Tālr.: +371 29608801

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213Iesvētību kursa nedēļas nogale Lapmežciemā


Mana vasara sākās ar brīnišķīgu notikumu – tieši 1. jūnijā, vasaras pirmajā dienā, draudzenei piedzima meitiņa, un mani uzaicināja kļūt viņai par krustmāti. Burvīgs notikums, kas man beidzot lika saņemties kristībām un iesvētībām. Un tā es nonācu Rīgas Jaunajā Svētās Ģertrūdes baznīcā.

Pēc septiņām interesantām trešdienu nodarbībām mums bija iespēja doties nedēļas nogales izbraukumā uz Lapmežciemu, lai neoficiālā gaisotnē apvienotu lietderīgo ar patīkamo – turpināt iepazīt Dievu un sadraudzēties ar grupas dalībniekiem.

Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās"

s56-a_1_70

Aizvadīto nedēļas nogali, 9.-10. aprīli, vairāk nekā divdesmit Iesvētību kursa pavasara grupas dalībnieku pavadīja Vecumnieku novada viesu namā “Satekas”.

Lai gan viesu nams atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, to ieskauj dziļš meža biezoknis un divas upes, līdz ar to nekas neliecina par steigas pārņemtās civilizācijas klātbūtni. Jau piebraucot pie viesu nama, varēja sajust mūsdienām neraksturīgu emociju gammu, ko radīja viesu nama ēkas aura, neskartās dabas tuvā klātbūtne un dažādu putnu skaļās balsis. Uzraksts No Service, kas uz brīdi parādījās mobilajā telefonā, vēl vairāk pastiprināja emocijas, jo pavadīt kaut neilgu laiku bez mobilajiem sakariem, mūsdienu cilvēkam šķiet pavisam neiespējami.

Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale

Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes iesvētību kursa dalībnieki 7. un 8. novembri kopā ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu un teologu Edmundu Vizlu pavadīja Vecumnieku novada “Satekās”, klausoties lekcijas, diskutējot jau ierastā formātā, studējot Svētos Rakstus un piedaloties dažādās brīvā laika aktivitātēs.

Meža biezoknī, kur savienojas upes Misa un Zvirgzde, skaisti stāv 1981. gadā celtā viesu māja, kurai upju kontekstā ir likumsakarīgs nosaukums – “Satekas”. Velkot paralēles ar nosaukumu, var apgalvot, ka arī pasākuma mērķis bija Iesvētību kursa dalībniekiem ļaut vēl vairāk "saplūst" ar Kristīgās ticības pamatvērtībām un sadraudzēties vienam ar otru. Mērķa realizēšanai ir rūpīgi izstrādāta pasākuma programma, kas ietver sevī lekciju “Garīgā dzīve”, praktisko nodarbību “Bībele un tās pielietojums praksē”, mācītāja Guntara Dimanta vadīto svētbrīdi ar uzrunu “Pa kuru ceļu?, kā arī Tezē (Taizé) lūgšanu ar iespēju aizlūgt par sevi un sev mīļajiem cilvēkiem un dažādas brīvā laika aktivitātes.

Iesvētību kursa noslēgums


30. aprīļa vakarā noslēdzās Iesvētību  kurss, kuru mēs, kursa dalībnieki un nu jau iesvētītie, ne vairs iesvētāmie, bijām apmeklējuši trīs mēnešu garumā. Nu jau esam kļuvuši pilntiesīgi draudzes locekļi, iesvētoties Baltās svētdienas dievkalpojumā, un daļa no mums pirms tam vēl piedzīvoja kristības Lieldienu Vigīlijā. Savukārt vēl pēdējā Iesvētību kursa nodarbībā, 23. aprīlī, mums bija iespēja mācītāja vadībā iepazīt tuvāk baznīcas ēku, uzkāpt tās tornī un uzzināt vairāk par baznīcā esošajiem dārgumiem, it sevišķi ērģelēm, kā arī altāri un tā gleznojumu.

Nedēļas nogale Bruknā


Dzestrajā marta rītā pulcējamies pie baznīcas, lai dotos uz Bruknas muižu, kur ir ieplānots pavadīt Alfas kursa nedēļas nodali. Bruknas muiža atrodas netālu no Bauskas, Iecavas upītes krastā. Kādreizējo vācbaltiešu fon Korfu dzimtas īpašumu patlaban apsaimnieko biedrība Kalna svētību kopiena.

Ceļā pavadām pusotru stundu un te nu tā ir – dzeltena mūra māja uzkalnā, tik piesātināti dzeltena, ka tā vien šķiet, ka tās krāsai būtu piejaukti daži saules stari.

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS
RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468

Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita.avotina2@gmail.com
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »