2024. gada 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta
Mans Dievs dara gaišu manu tumsu!
Ps 18:29

Mūsu Dieva sirds žēlsirdības
dēļ. Tādēļ rīta zvaigzne
mūs no augšienes uzlūkos, lai
mirdzētu tiem, kas mīt tumsā
un nāves ēnā, un atgrieztu
mūsu kājas uz miera ceļa.
Lk 1:78–79

Kā saskatīt bērnam Dieva dotās dāvanas / viņa potenciālu?

Vai starppersonu intelektu var uztrennēt? “Sākumā vajag paciesties un izturēt komunikāciju ar jauniem kontaktiem, pēc tam paliek vieglāk,” saka viens tētis. Uz ko Ilze iebilsts, ka pazīst cilvēkus, kas bauda katru mirkli, kad var komunicēt ar citiem. “Šeit ļoti skaidri iezīmējas starppersonu intelekta robežas,” uzsver nodarbības vadītāja. Kādam komunikācija būs viegla jau no bērnības, bet kādam ir nepieciešama papildu enerģija, lai runātos ar cilvēkiem. Kādam šis intelekts spēcīgi izpaužas, un kādam tas nav tik ļoti izteikts. Bērniem šie intelekti un dabas izveidojas un nostiprinās līdz 14 gadu vecumam. Cilvēkiem, vecākiem, kas ir kopā ar bērnu, šajā laikā to ir arī visvieglāk atpazīt.

Nodarbības gaitā Ilze dalījās ar savām zināšanām un pieredzi, skaidrojot Multiple Natures sistēmu. Vecāki spēja atklāt un novērtēt katru intelektu gan sevī, gan bērnos. Laiks sarunās un diskusijās pagāja ātri. Tikmēr bērni atgriezās no ekskursijas, un pienāca laiks posties uz mājām.

Šajā tikšanās reizē paguvām iztirzāt tikai dažus intelektus un dažas dabas – tas ir iemesls satikties vēlreiz un turpināt tēmu. Vecāki ieguva vielu pārdomām un turpmāk varēs uzlūkot bērnu citām acīm. Izaicinājumu nepaliks mazāk, bet vecāki reakcija var mainīties.

Telpā sākās īsta kņada, jo bērni steidza dalīties iespaidos, – mēs redzējām lielo skapi un bijām klusuma istabā. Visi devāmies uz 7.stāvu, lai apskatītu bērnu literatūras nodaļu un izstādi par Lielo Indriķi. Tādejādi mūsu svētdienas skolas bērnu vecāku sadraudzība ieguva papildu pievienoto vērtību.

Esam sākuši plānot nākamo tikšanos pēc mēneša un, iespējams, vēl kuplākā pulciņā. Šai sadraudzībai var pievienoties jebkurš vecāks, kurš vēlas saprast, kā jau agrā bērnībā atklāt bērnam dotos talantus.

Esmu pateicīga vecākiem, kas vēlas kļūt zinošāki, bibliotēkas darbiniecei Ivetai Krūmiņai – par interesanto ekskursiju un sirsnīgo attieksmi un bērniem – par aktīvu iesaistīšanos.
Uz satikšanos nākamajā reizē.
Ar labām domām, Ilze.
Tālr.: 22720352