2024. gada 24. aprīlis
Dieva ceļš ir taisns!
Ps 18:31

Un viņš sacīja: "Ar Dieva
valstību ir tāpat, kā kad cilvēks
iemet sēklu zemē un guļas
un ceļas, nakti un dienu, bet
sēkla uzdīgst un izaug, tā ka
viņš pats to nemana.
Zeme pati nes augļus.
Mk 4:26–28

Draudzes ekskursija "Pretī rudenim"

Fotoalbums >>

Ieturējuši otrās brokastis plašajā Talsu draudzes namā, tālāk devāmies uz Dundagu, kur bija paredzēta pils un baznīcas apskate. Sākām ar baznīcu, kur mūs sagaidīja sirsnīgā vietējās draudzes locekle Ieva. Dundagas ev. lut. baznīca ir īpaša ar to, ka tās altāri, līdzīgi kā mūsu dievnamā*, rotā izcilā latviešu mākslinieka Jāņa Rozentāla glezna “Lieldienu rīts". Arī šajā altārgleznā vienā no attēlotajām sievietēm var atpazīt mākslinieka sievu Eliju Forseli, un lai gan klints attēls gleznas kreisajā malā liek domāt par tālo Vidusjūras reģionu, tomēr pūpolu zariņi nu Adventa vainadziņš otrās gleznā redzamās sievietes rokās atgādina par kristīgo svētku svinēšanas latviskajām tradīcijām.

Dundagas pils tika uzbūvēta 13. gadsimtā un laiku griežos tikusi gan postīta, gan atjaunota un pārbūvēta. Šobrīd tās telpas tiek izmantotas dažādām vajadzībām – otrajā stāvā ir izvietota Mūzikas un mākslas skola, savukārt trešā stāva plašās zāles tiek lietotas pasākumu uz izstāžu rīkošanai. Mēs ekskursijā pa Dundagas pils telpām devāmies ilggadējās gides Ainas Pūliņas vadībā.

Mūsu nākamais galamērķis bija Mazirbes evaņģēliski luteriskā baznīca, kuras augstais tornis savulaik kalpoja arī kā navigācijas bāka, palīdzot kuģiniekiem orientēties seklajā Irbes šaurumā. Pie baznīcas ieejas mūs sagaidīja Mazirbes rekolekciju centra vadītāja, Kārļa Irbes sieva Vineta. Pēc baznīcas apskates viņas vadībā devāmies uz mācītājmuižu, kur kopš 2009. gada darbojas LELB Rekolekciju centrs. Šeit kristiešiem tiek dāvāta iespēja, nošķiroties no ikdienas dzīves rūpēm, visu uzmanību veltīt lūgšanām un apcerei. Stiprinājušies ar karstu kafiju un aplūkojuši centra skaisti uzpostās telpas, jau pievakarē šķīrāmies no viesmīlīgās Rekolekciju centra saimnieces, lai vēl pirms mājupceļa apmeklētu Kolkas ragu, kur jūrā viļņi sastopas…

Paldies visiem ekskursijas dalībniekiem par piedalīšanos, Tālim – par interesanto priekšlasījumu, mācītājam Guntaram Dimantam – par atbalstu, ekskursiju organizējot un vadot.

“Kunga Jēzus Kristus žēlastība un Dieva mīlestība un Svētā Gara sadraudzība lai ir ar jums visiem!” (2.Kor. 13:13)

Vita, lapas administratore

* Jaunās Sv. Ģertrūdes baznīcas altāri kopš 1911. gada rotā Jāņa Rozentāla altārglezna "Kristus svētī bērniņus"