2024. gada 24. maijs
Vārdadienas:
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Pasargi, Dievs,
ka mēs pamestu Kungu!
Joz 24:16

Sīmanis Pēteris
viņam atbildēja: "Kungs,
pie kā mēs iesim? Tev ir
mūžīgās dzīvības vārdi."
Jņ 6:68Draudzes nedēļas nogale
"Gaujaslīčos", Cēsīs
2024. gada 12.14. jūlijs
Uzzini vairāk >>

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00

Bībeles stunda
svētdienās pēc dievkalpojuma

Kancelejas darba laiks

trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30

Draudzes mācītāji

Guntars Dimants
E-pasts: guntars.dimants@gmail.com
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās no 14.00 līdz 18.30 draudzes kancelejā.

Tālis Freimanis
E-pasts: talis.f@tvnet.lv
Tālr.: +371 29608801

Kontakti

Adrese: Brīvības iela 119,
Rīga, LV-1001
Tālr. +371 67377236
E-mail: jaunagertrudes@lelb.lv
<< Skatīt kartē

Draudzes priekšnieks
Vilis Kolms
E-mail: vilis@latnet.lv
Tālr. +371 29473213Vasaras nometne 2016

Fotoalbums >>

Pēc vakara pastaigas pirmo dienu noslēdzām „Gaujaslīču” skaistajā kapelā, kur draudzes kora diriģenta Viļa Kolma vadībā apguvām dziedāšanas prasmes.

Nākamais rīts atausa saulains un silts, solot karstu dienu. Pēc brokastīm noklausījāmies mācītāja Guntara Dimanta lekciju par cilvēka gribas ierobežotību un to, kā Dievs mūs iesaista savas gribas īstenošanā. Lekcijas iedvesmoti, mūsu draudzes vīri nometnes programmā paredzēto brīvo laiku nolēma izlietot labiem darbiem un, apbruņojušies ar motorzāģi, cirvi un ķerru, devās attīrīt taku, kas ved uz Gaujas krastu, no tai pāri nokritušā egles stumbra.

Pusdienās stiprinājušies ar sātīgu zupu un debesmannu, sēdāmies automašīnās, lai dotos apskatīt vienu no gleznainākajiem smilšakmens atsegumiem Latvijā – Zvārtes iezi. Bija vērts nedaudz pasvīst, pievarot diezgan stāvu kāpienu, lai no augstās nobrukuma kraujas palūkotos uz saulē dzirkstošo Amatu, dīvainas formas iezi tās krastā un ziedošām vasaras pļavām.

Savukārt vakarā pulcējāmies „Gaujaslīču” pagalmā, lai pabūtu sadraudzībā un pagatavotu īpašus ēdienus mūsu vakariņu galdam – pankūkas un uz iesmiem ceptu gaļu, ko esam raduši dēvēt par šašliku.

Gaļas cepšana daudzām tautām ir ekskluzīvs vīru pienākums. Arī mēs nolēmām pieturēties pie šīs tradīcijas, atstādami atbildīgo šašlika pagatavošanas pienākumu mācītāja Guntara ziņā. Turpretim pankūku cepšana, kā tas vēsturiski arī iegājies, tika uzticēta sievām.

Pēc kopīgas galda sadraudzības vakara izskaņā noklausījāmies teologa Edmunda Vizlas priekšlasījumu par divām mijiedarbībā esošām realitātēm – Dieva valstību un grēkā kritušo pasauli, un kā kristiešiem, pasaulē esot, pastāvēt ticībā un kalpošanā.

Svētdienas rītā, atvadījušies un mācītāja Arta un mūsu jaukās namamātes Helēnas, devāmies uz Cēsu Sv. Jāņa baznīcu, lai piedalītos dievkalpojumā. Baznīcas solos sēdāmies nedaudz samirkuši, jo lietussargi nespēja pilnībā pasargāt no spēcīgas lietusgāzes, kas mūs piemeklēja ceļā. Dievkalpojumu vadīja Sv. Jāņa draudzes mācītājs Didzis Kreicbergs. Tā norisē iesaistījās arī mūsu kora diriģents Vilis, kopā ar Cēsu draudzes ērģelnieci nodziedot introita psalmu.

Pēc dievkalpojuma vēl kāpām baznīcas tornī – pavisam 101 pakāpienu, lai apskatītu baznīcas zvanu un palūkotos uz lietū mirkstošo Cēsu pilsētu.

Vasaras nometne ir noslēgusies. Šis bija brīnišķīgs laiks, ko pavadījām sadraudzībā, baudot apkārtējās dabas jaukumu un viens otra sabiedrību, kā arī gūstot jaunas atziņas par ticību kā līdzdarbošanos Dieva gribas īstenošanā un par sastapšanos ar ārējiem un iekšējiem izaicinājumiem šajā procesā, arī par draudzi un dievkalpojumu kā kopību un norisi, kur Dieva griba mūs sasniedz. Un tā mēs “atspoguļojam Kunga godību, un Kungs, kas ir Gars, mūs pārveido pēc sava tēla aizvien lielākā godības spožumā.” (2Kor.3:18).

04.07.2016.

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
   Pieteikties

Konts ziedojumiem

LATVIJAS EVAŅĢĒLISKI LUTERISKĀS BAZNĪCAS
RĪGAS JAUNĀ SVĒTĀS ĢERTRŪDES DRAUDZE
Reģ. Nr. 90000302018
A/S Swedbank LV93HABA0551005442468

Mājaslapas administratore Vita Avotiņa
E-mail: vita.avotina2@gmail.com
Tālr. 29117408
© 2019 Jaunagertrudesdraudze.lv
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: GlobalPRO »