2020. gada 7. augusts
Alfrēds, Madars, Fredis
Kungs atkal mierinās Ciānu.
(Zah 1:17)

Viņš mūs izglāba no drošas
nāves – un glābj arī tagad, uz
Viņu mēs liekam savu cerību.
(2Kor 1:10)

Atsāksies septembrī

Īpašā nodarbība Godly play

Uz raksta sākumu

Nodarbība sākās ar sasveicināšanos. Pie ieejas „durvju” cilvēks sasveicinās ar katru bērnu , izsaka savu prieku par bērna klātbūtni un uzdod būtisku jautājumu: „Vai tu esi gatavs nodarbībai?” Izklausās vienkārši, bet tas uzliek zināmu atbildību klausīties un piedalīties nodarbībā. Šoreiz „durvju” cilvēks  biju es, un visi bērni man atbildēja apstiprinoši un pēc kārtas apsēdās aplītī uz mīkstiem grīdas paliktņiem. Tālāk sarunu ar bērniem turpināja Līga. Pēc kopīgas lūgšanas viņa atvēra lielo smilšu maisu un pastāstīja, ka šī ir daļiņa no lielā tuksneša, kur uzturēties ir bīstami. Šajā tuksneša daļā Līga stāstīja un rādīja stāstu par Sinaja kalnu, Mozu un 10 baušļiem. Dažiem bērniem gribējās pieskarties bīstamajam tuksnesim, bet pārējie klausījās ar atvērtām sirdīm. Kad skolotāja pabeidza stāstu, sekoja atsaukšanās laiks. Katrs bērns varēja izvēlēties sev tīkamāko rokdarbu veidu. Zīmēt ar akvareļiem, veidot no plastilīna, lasīt grāmatu vai paspēlēties smilšu tuksnesī.  Uz zīmēšanas lapām pilnīgi skaidri parādījās tuksneši un tumšas naktis. Bērni atsaucās stāstam un katrs pats praktiski izdzīvoja dzirdēto sev patīkamākā veidā. Pēc kāda laiciņa darbiņus pabeidzām un sakārtojām darba vietas, lai pulcētos uz mielastu. Bērni atgriezās aplītī un „durvju” cilvēks ar palīgu pasniedza mielastu: glāzi ar sulu un cepumu uz salvetes. Pēc pateicības dziesmas visi sāka mieloties. Tagad bērni varēja sākt sarunas, daloties ar piedzīvoto. Nodarbība noslēdzās ar lūgšana un atvadu svētību nākošajai nedēļai.

Šī nodarbība bija īpaša, pateicoties mūsu kopīgajai līdzdalībai. Īpašu paldies vēlos pateikt Līgai Cepurītei par atvesto stāstu, Guntiņai un Baibai par atbalstu un praktisko palīdzību visas nodarbības laikā, kā arī ikvienam bērnam par piedalīšanos nodarbībā, sadzirdēšanu un atsaukšanos. Šī bija mūsu skoliņas pirmā Godly play nodarbība, bet ne pēdējā.

Lai svētīta nedēļa ikvienam!
Ar mīlestību, skolotāja Ilze.