Jēzus saka: „Bet Es esmu  jūsu vidū kā tāds, kas kalpo”

Nodibinājuma „Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas Diakonijas Centrs” struktūrvienības – Daudzfunkcionālā sociālo pakalpojumu dienas centra „Paaudzes” darbības mērķis ir sniegt sociālā darba un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus Rīgas pilsētas pašvaldībā dzīvojošiem bērniem no sociālā riska ģimenēm, viņu ģimenes locekļiem un citām pieaugušajām personām. Centru vada Iveta Elberte. 

Šāda ir oficiālā informācija par Purvciemā, daudzdzīvokļu namā Ūnijas ielā 49 izvietoto dienas centru, kuru apmeklēju pēc mūsu mācītāja Guntara Dimanta aicinājuma.

Mans apmeklējums sākās ar svētbrīdi centra skaistajā kapelā. Savā uzrunā mācītājs Guntars Dimants uzsvēra, ka ir svarīgi nezaudēt cerību, nepagurt, jo mūsu katra dzīvē vienmēr ir iespējami jauni pasākumi, atziņas, jauns sākums, un tieši šādu jaunā sākuma iespēju piedāvā dienas centrs „Paaudzes”, gan bērniem, gan pieaugušajiem. 


Pēc sadraudzības pie kafijas tasītes Ivetas Elbertes vadībā vispirms devos aplūkot pieaugušajiem paredzētās telpas: rokdarbu istabu, lasītavu, datoru telpu, gleznošanas studiju, kur tobrīd notika nodarbība mākslinieces Baibas Māzeres vadībā, vingrošanas un trenažieru zāli, kā arī telpu, kurā Iveta iecerējusi ierīkot virtuvīti, lai ilgstoši bezdarbnieki vai jaunās māmiņas varētu pabūt sadraudzībā, apgūstot ekonomiskās ēdienu pagatavošanas prasmes. 

Centra pakalpojumu klāsts ir ļoti plašs. Šeit var saņemt psihologa konsultācijas, mācīties angļu, latviešu un pat norvēģu valodas, iesaistīties drāmas kopā, dziedāt un nūjot, būt sadraudzībā vienam ar otru un, pats būtiskākais, iepazīt Dievu, piedaloties svētbrīžos un dievkalpojumos, kurus vada Luteriskās un Pareizticīgās baznīcu mācītāji.

Visas centra telpas skaisti un ar mīlestību iekārtotas, tomēr ir arī problēmas. Kapelas griestiem ir nepieciešams remonts. „Cik jauki būtu, ja pieteiktos prasmīgi cilvēki no kādas draudzes,” saka Iveta, jo pašu spēkiem centra darbinieces nespēj izlabot modernos piekaramos griestus.

Palīgi centrā ir vienmēr gaidīti. „Var būt kāds zinošs un pacietīgs cilvēks uzņemtos mācīt vecāka gada gājuma cilvēkiem lietot datoru?” saka Iveta. Ir vajadzīgi produkti, jauni vingrošanas paklāji, materiāli gleznošanas studijai un rokdarbiem, izlietne un palīdzīgās rokas virtuves ieceres īstenošanai..."Laidiet bērniņus pie Manis un neliedziet tiem, jo tādiem pieder Dieva valstība."
(Lk. 18:16)

Bērni ir centra darbinieku īpašā rūpe. Viņu vajadzībām ir iekārtota mācību un rotaļu istabas, nodarbību telpa ar galda spēlēm, ēdamistaba, dušas telpas un garderobe.

„Savās ģimenēs viņiem neklājas viegli,” stāsta Iveta. „Mēs viņus nomazgājam, pabarojam, iedodam jaunas drēbītes...” Centru šobrīd apmeklē aptuveni 25 bērni dienā (centra kapacitāte - 35 bērni dienā), vieni nāk uz nodarbībām, citi, lai nomazgātos un paēstu. Daudziem bērniem šī ir vienīgā iespēja nobaudīt siltu ēdienu. Uz centru nāk arī bērnu vecāki, lai saņemtu psihologa palīdzību un atbalstu jaunam sākumam.

„Mums šeit ir brīnišķīgi jaunieši tīņu gados, bet viņiem nav neviena, kurš viņus ievirzītu profesijā,”  stāsta Iveta. „Ir tādi, kas interesējas par galdnieka amatu, un būtu labi, ja kāds nāktu un ierādītu viņiem pirmās prasmes.”


Brīvprātīgie palīgi darbam ar bērniem ir vienmēr gaidīti, īpaši vakarā, laikā no 17.00 līdz 19.00, palīdzot, pirmkārt, ar savu klātbūtni un labo piemēru, kura bērniem pietrūkst viņu pašu ģimenēs. „Īpaši gaidīti ir vīrieši,” saka Iveta.

Diakonija ir kalpošana tuvākajam un kalpošana Dievam, tā lai Mūsu Kungs Jēzus Kristus, kad viņš nāks, varētu teikt: „Es biju izsalcis un jūs esat Mani paēdinājuši; Es biju izslāpis un jūs esat Mani dzirdinājuši; Es biju svešinieks un jūs esat Mani uzņēmuši. Es biju pliks un jūs esat Mani apģērbuši; Es biju slims un jūs esat Mani apmeklējuši; Es biju cietumā un jūs esat nākuši pie Manis.” (Mt 25:35-36).

Tieši tāpēc Mūsu Kunga Adventa (Atnākšanas) priekšvakarā gribētos izteikt aicinājumu pievienoties mūsu mācītājam Guntaram Dimantam kalpošanā Dienas centrā „Paaudzes”. Dažas iespējas palīdzēt ir jau minētas šajā rakstā, savukārt plašāku informāciju var iegūt, sazinoties ar centra vadītāju Ivetu Elberti: iveta.elberte@diakonija.lv vai ar mācītāju Guntaru Dimantu: guntars.dimants@lelb.lv.

Gribētos aicināt arī izmantot dienas centra plašo pakalpojumu klāstu, tostarp iespēju ik otrdienu (11.00) piedalīties svētbrīžos un reizi mēnesī - dievkalpojumā, saņemot Svēto Vakarēdienu.

Vita Avotiņa, lapas administratore
19.11.2015.


Dienas centra adrese: Ūnijas iela 49, Rīga.

Darba laiks:
pieaugušo daļa darba dienās 9:00 - 17:00,
bērnu daļa darba dienās mācību laikā 13:00 - 19:00,
bērnu daļa darba dienās brīvlaikā 11:00 - 17:00.
 

Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00

Богослужение
на русском языке:

воскресенье 16.00
Подробнее

Vasaras nometne

12.– 14. jūlijā
"Gaujaslīčos", Cēsīs

Uzzini vairāk

sestdienās 19.00
Uzzini vairāk
Sk.Tezē jaunumus
facebook.com

Bībeles stundas

notiek svētdienās pēc dievkalpojuma

Draudzes koris

mēģina svētdienās 10.10
Uzzini vairāk


Noderīgas tiešsaites


Pie baznīcas
satiku kādu vīru,
Un tam vaicāju,
Pa kuru ceļu
man doties tālāk?
Viņš uzlūkoja mani
un teica:
Īstais ceļš ir tikai viens,
Un tas sākas šeit!
/Livars/
livars.blogspot.com
.
2019. gada 20. aprīlis
Vārdadienas: Mirta, Ziedīte
Nedēļas lozungs
''Jo Dievs tā pasauli mīlēja, ka deva savu Vienpiedzimušo Dēlu, lai ikviens, kas Viņam tic, nepazustu, bet tam būtu mūžīgā dzīvība.''
Jņ 3:16

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
  Pieteikties

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās
no 13.00 līdz 18.30
draudzes kancelejā

Mācītājs Guntars Dimants
divas reizes mēnesī notur
rīta dievkalpojumus
Rīgas Domā (trešdienās) un Dienas centrā "Paaudzes",
Ūnijas ielā 49
(otrdienās).


Draudzes ērģelnieks

Aivars Kalējs


Kancelejas darba laiks:
trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 13.00 līdz 18.30


Mūs var atrast

Brīvības ielā 119, Rīgā
(Tallinas, Brīvības un Cēsu
ielas krustojumā)

>> Skatīt kartēSk. mūsu lapu arī
facebook.com

© 2013 Jaunagertrudesdraudze.lv.
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija »