Iesvētību kursa piedzīvojumi "Satekās" 

Aizvadīto nedēļas nogali, 9.-10. aprīli, vairāk nekā divdesmit 2016. gada pavasara grupas dalībnieku pavadīja Vecumnieku novada viesu namā “Satekas”.


Lai gan viesu nams atrodas vien nepilnas stundas braucienā no Rīgas, to ieskauj dziļš meža biezoknis un divas upes, līdz ar to nekas neliecina par steigas pārņemtās civilizācijas klātbūtni. Jau piebraucot pie viesu nama, varēja sajust mūsdienām neraksturīgu emociju gammu, ko radīja viesu nama ēkas aura, neskartās dabas tuvā klātbūtne un dažādu putnu skaļās balsis. Uzraksts No Service, kas uz brīdi parādījās mobilajā telefonā, vēl vairāk pastiprināja emocijas, jo pavadīt kaut neilgu laiku bez mobilajiem sakariem, mūsdienu cilvēkam šķiet pavisam neiespējami.
lasīt tālāk »
Aizvadīta Iesvētību kursa nedēļas nogale  

Rīgas Jaunās Svētās Ģertrūdes draudzes iesvētību kursa dalībnieki 7. un 8. novembri kopā ar draudzes mācītāju Guntaru Dimantu un teologu Edmundu Vizlu pavadīja Vecumnieku novada “Satekās”, klausoties lekcijas, diskutējot jau ierastā formātā, studējot Svētos Rakstus un piedaloties dažādās brīvā laika aktivitātēs.

Meža biezoknī, kur savienojas upes Misa un Zvirgzde, skaisti stāv 1981. gadā celtā viesu māja, kurai upju kontekstā ir likumsakarīgs nosaukums – “Satekas”. Velkot paralēles ar nosaukumu, var apgalvot, ka arī pasākuma mērķis bija Iesvētību kursa dalībniekiem ļaut vēl vairāk "saplūst" ar Kristīgās ticības pamatvērtībām un sadraudzēties vienam ar otru. Mērķa realizēšanai ir rūpīgi izstrādāta pasākuma programma, kas ietver sevī lekciju “Garīgā dzīve”, praktisko nodarbību “Bībele un tās pielietojums praksē”, mācītāja Guntara Dimanta vadīto svētbrīdi ar uzrunu “Pa kuru ceļu?, kā arī Tezē (Taizé) lūgšanu ar iespēju aizlūgt par sevi un sev mīļajiem cilvēkiem un dažādas brīvā laika aktivitātes.

lasīt tālāk »
Viena diena "Satekās". 2015. gada pavasaris 

Iesvētību kursa 2015. gada pavasara grupa nedēļas nogales izbraukumā devās  17.-19. aprīlī uz viesu māju "Satekas", kas atrodas Vecumnieku novadā, divu upju - Misas un Zvirgzdes - saplūšanas vietā.


Lūk, kāda izvērtās viena diena "Satekās":
Sākām ar brokastīm. Ēdiens "Satekās" ir vienkāršs un garšīgs. Uz galda - karsta biezputra, pankūkas ar ievārījumu, dārzeņi, gaļa, siers, tēja un kafija.
lasīt tālāk »
2014. gada rudens grupa. Atsauksmes 
Iesvētību kursa 2014. gada rudens grupa tradicionālajā nedēļas nogales izbraukumā devās  7.-9. novembrī. Arī šoreiz mūsu ceļa mērķis bija divu upju – Misas un Zvirgzdes – saplūšanas vietā iekārtotais omulīgais viesu nams „Satekas”.

Miers, klusums un iespēja izrauties no ikdienas darbiem, par tiem pat ne uz brīdi neiedomājoties, sarunas draudzīgā gaisotnē un jaunas atziņas par ticību un tās nozīmi savā dzīvē ir tie atslēgas vārdi, ko visbiežāk min nedēļas nogales izbraukuma dalībnieki, daloties piedzīvotajā. Īpašu saviļņojumu sagādāja Tezē (Taizé) lūgšanas vakars sveču gaismā un tam sekojošās aizlūgšanas, kas bija nedēļas nogales kulminācija.

„Satekās” klausījāmies mācītāja Guntara Dimanta un teologa Edmunda Vizlas lekcijās, diskutējām, studējām Bībeli un slavējām. Paguvām arī baudīt skaisto dabu pastaigās, spēlēt galda spēles un skatīties filmu, kā arī iet pirtiņā, iepazīstot viens otru tuvāk draudzīgās sarunās.
lasīt tālāk »
2014. gada pavasara grupa. Atsauksmes 

Iesvētību kursa 2014. gada pavasara grupa  21. -23. martu pavadīja viesu mājā „Satekas”
– vietā kur divas upes, Misa un Zvirgzde,
satiekas. Mēs klausījāmies lekcijas par Baznīcas vēsturi, Garīgo dzīvi un lūgšanu praksi, diskutējām, kopīgi dziedājām, devāmies pastaigās un spēlējām volejbolu, piedalījāmies Tezē lūgšanā un mācītāja Guntara Dimanta vadītajā svētbrīdī, un pat pirtiņā gājām. Šis bija brīnišķīgs, piedzīvojumiem un atklāsmēm bagāts laiks, kuru varējām pavadīt sadraudzībā, baudot apkārtējās dabas skaistumu un vienam otra sabiedrību.

L
ūk, ko par šo pasākumu pastāstīja tā dalībnieki:
Laine: „Šis pasākums bija tik dažāds un interesants, ka ir grūti to aprakstīt dažos teikumos, bet ir viegli saprast, kāpēc tajā piedalījās kristieši arī no iepriekšējām iesvētību grupām. Nometnē varējām noklausīties ārkārtīgi interesantu teologa Edmunda Vizlas lekciju par Kristietības vēsturi ar manāmu misticisma piegaršu.
lasīt tālāk »
Dievkalpojumi

svētdienās 11.00
ceturtdienās 19.00
 
Богослужение
на русском языке:
 воскресенье 16.00
Подробнее

Vasaras nometne

"Gaujaslīčos", Cēsīs
4.
6. augustā
Uzzini vairāk

Tezē lūgšanas


notiek piektdienās

plkst. 18.00

Ieeja
no Cēsu ielas
Lasi vairāk. Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī facebook.com

Bībeles stundas

katru svētdienu pēc dievkalpojuma.
Tēma: Mateja Evaņģēlijs

Jauniešu vakari

notiek sestdienās 16.00
Uzzini vairāk:
jauniesugertrude
@gmail.com
,
20047084 (Dace)

Draudzes koris

mēģina svētdienās 10.10
Uzzini vairāk


Daudzfunkcionālais sociālo pakalpojumu dienas centrs „Paaudzes”
gaida apmeklētājus un arī palīdzīgas rokas
Lasīt vairāk


Noderīgas tiešsaites


Latvijas Evaņģēliski Luteriskā baznīca

www.lelb.lv


www.bibele.lv


www.lugsana.lv

Pie baznīcas
satiku kādu vīru,
Un tam vaicāju,
Pa kuru ceļu
man doties tālāk?
Viņš uzlūkoja mani
un teica:
Īstais ceļš ir tikai viens,
Un tas sākas šeit!

/Livars/

livars.blogspot.com


Nedēļas lozungs
"Slavēts lai ir Dievs un mūsu Kunga Jēzus Kristus Tēvs, kas savā lielajā žēlastībā mūs ir atdzemdinājis dzīvai cerībai caur Jēzus Kristus augšāmcelšanos no mirušajiem." (1Pēt.1:3)

Pieteikties jaunumiem

Vārds: 
E-pasts: 
  Pieteikties

Draudzes mācītājs

Guntars Dimants
guntars.dimants@lelb.lv
Tālr.: +371 29461947
Pieņem ceturtdienās
no 13.00 līdz 18.30
draudzes kancelejā

Mācītājs Guntars Dimants
divas reizes mēnesī notur
rīta dievkalpojumus
Rīgas Domā (trešdienās) un Dienas centrā "Paaudzes",
Ūnijas ielā 49
(otrdienās).


Draudzes ērģelnieks

Aivars Kalējs


Kancelejas darba laiks:
trešdienās un piektdienās
no 11.00 līdz 13.00,
ceturtdienās no 13.00 līdz 18.30


Mūs var atrast
Brīvības ielā 119, Rīgā
(Tallinas, Brīvības un Cēsu ielas krustojumā)

>> Skatīt kartē


Sk. mūsu lapu arī
facebook.com
  Galeriju jaunumi


© 2013 Jaunagertrudesdraudze.lv.
Visas tiesības aizsargātas.
Mājas lapas izstrāde: MB Studija »