Tiem, kas dzīvo ļaunuma vidū, un tiem, kas ļaunuma skarti, taps redzama Dieva būtība – viņā ir dzīvība un nav nemaz nāves, jeb ļaunuma. Dievs ir mīlestība! Vai tas nav Lieldienu vēsts pasludinājuma saturs?

Dievs sūta savu Dēlu ļaunuma un nāves piesātinātā pasaulē. Viņš ir kā gaisma, kuras klātbūtnē realitāte iegūst citus apveidus. Cilvēku īstenotajam ļaunumam nav nekā kopīga ar Dievu. Lai tas taptu nepārprotami skaidrs, Dievam ir jāļauj sevi nogalināt. Pat vislielākā cilvēku netaisnība, necieņa un nicinājums nespēj Dievā iesēt ne mazāku naida ēnu. Tieši tā mēs tiekam konfrontēti ar Dieva mīlestību. Mūsu neapmierinātība, atraidījums, ironija un neticība stāv šīs mīlestības priekšā. Lieldienu rīts ir neizdzēšama Dieva godības atspīdēšana pasaulē. Nekas to vairs nevar atcelt – ne terors, ne sāncensība, ne netaisnība, ne karš. To var tikai ticībā pieņemt un palikt tajā, vai bēgt sevis izraisītajā tumsā – kur valda naids, nepiedošana un nāve.

Cik zīmīgs ir eņģeļu sacītais pie kapa atnākušajām sievām Augšāmcelšanās rītā: "Ko jūs meklējat dzīvo starp mirušajiem? Šeit viņa nav, viņš ir augšāmcēlies!" Ļaunums un nāve ir kā spararats, kas inerces dēļ nav strauji apturams. Iznīcība mājo mums līdzās un mūsos. Tādēļ aizvien atgriežamies pie “pārbaudītām” pieredzēm un metodēm. Tieši tāpēc, sastapšanās un sekošana Jēzum ir vienīgais veids kā izrauties no nāves un mācīties staigāt dzīvības gaismā. Tas ir sirdsprāta maiņas process – no nāves uz dzīvību. Katra diena, kas nodzīvota ar skatu uz Augšāmcelto Kristu, ir uzvara pār tumsu. “Pat ja iešu pa nāves ieleju, ļaunuma nebīšos, jo tu esi ar mani!”

Lieldienu rīts pasludina vienīgo iespējamo Glābēju ikvienam cilvēkam un visai pasaulei. Nevienā citā vārdā mums nav dota piedošana un dzīvība. Kristus ir Dieva dotais “zizlis un spieķis”, kas drošina, mierina un vada pretī dzīvībai.

Svētītus un dzīvības gaismas pielietus Kristus Augšāmcelšanās svētkus!

Tezē lūgšanas
atsāksies septembrī
Lasi vairāk.
Fotoalbums
Sk.Tezē lapu arī

Pirmslaulību kurss

Pieteikšanās: guntars.dimants@lelb.lv

no septembra notiks svētdienās pēc dievkalpojuma

atsāksies rudenī
jauniesugertrude
@gmail.com
,
20047084 (Dace)

Sk. arī facebook

Latvijas Evaņģēliski Luteriskā baznīca

www.lelb.lv

www.bibele.lv

www.lugsana.lv

2017. gada 17. augusts
Vārdadienas: Vinets, Oļegs
  "No ikviena, kam daudz dots, daudz prasīs un, kam daudz uzticēts, no tā vairāk atprasīs."
(Lk 12:48)

(Tallinas, Brīvības un Cēsu ielas krustojumā)